Probleem:
Je wilt op je computer inloggen op de Rabobank Internetbankieren omgeving door gebruik te maken van de Rabo Scanner maar het werkt niet. De kleurcode die je moet scannen wordt niet herkend door de Rabo Scanner. Om er zeker van te zijn dat het niet aan de Rabo Scanner ligt probeer je het op een ander apparaat en daar lukt het wel. Opvallend is dat de kleurcode op de computer beetje vaal of flets oogt. Niet zo zuiver als op het andere apparaat waar je wel in kon loggen.
Als je de icoontjes op het bureaublad bekijkt zien ze er zo uit, niet echt helder van kleur:
Terwijl ze er zo uit moeten zien met heldere kleuren:
Oplossing:
In Windows 10 versie 1709 is er een optie toegevoegd aan het Instellingen scherm waarmee je kleurfilters kan gebruiken. Op deze manier worden kleuren zachter. Ideaal als je last hebt van heldere of scherpe kleuren. Nadeel is dat de Rabo Scanner de kleurcode niet meer kan scannen omdat rood niet rood is en groen niet groen. Inloggen met kleurfilters wordt dus niet ondersteund door de Rabobank.
Volg onderstaande stappen om de kleurfilters uit te schakelen:
- Klik links onderin op de startknop en vervolgens op het tandwiel
- Het “Instellingen” scherm opent, klik hier op “Toegankelijkheid”
- Klik in het linker menu op “Kleur en hoog contrast”
- Zorg ervoor dat onder “Kleurfilter toepassen” het zwarte bolletje links staat
- Onder de tekst “Kleurfilter toepassen” zal nu “Uit” komen te staan
- Als je nu de icoontjes op het bureaublad bekijkt zijn die weer helder
- Je kan nu weer inloggen op de Rabobank Internetbankieren omgeving
Oplossing getest op:
Windows 10, versie 1709, kleurfilter was ingesteld op Protantopia
Bedankt voor deze oplossing. Mijn vader had dit probleem. Hij heeft weken getobt, omdat hij niet in kon loggen. Meerdere keren gebeld met de Rabobank. Die wisten van niets. Begrepen ook de klacht niet. Ook op het filiaal begrepen ze er niets van. Tot twee keer toe een nieuwe scanner gekregen. Nu heb ik jouw oplossing gegoogeld en binnen twee minuten was het opgelost. Fijn. Groeten, Micky.
Bedankt voor jouw reactie!
Deel gerust de link van dit blog met het Rabobank filiaal zodat ze ook andere klanten met dit probleem kunnen helpen.
bij mij werkt het niet ,helaas .. ik krijg nog steeds de mededeling dat het te lang alvorens de kleurcode wordt herkend …. en dat is uitermate vervelend wanneer je de huur wilt overmaken….andere browser hielp ook niet ….
Bovenstaand probleem/oplossing geldt voor alle browsers omdat het een Windows instelling is. Zijn de icoontjes wel scherp/zuiver?
Heb je het geprobeerd via de smartphone?
Het kan ook zijn dat de Rabobank scanner versleten is. Neem contact op met de bank mocht het probleem nog steeds aanwezig zijn.
Hoi, Ik had dit probleem met mijn mobiel. Aangezien ik lichtelijk kleurenblind ben had ik daar een filter voor aangezet. Door dit artikel kwam ik op het idee dat het daaraan kon liggen en inderdaad. Bedankt voor een zetje in de juiste richting.
ook ik kan nietreageren op de kleurcode.
hij pakt hem niet. pls help
Mocht bovenstaande oplossing niet werken dan adviseer ik je om de Rabobank te bellen zodat ze jouw telefonisch verder kunnen helpen.
Helaas mag dit voor mij niet werken ik heb zelf Windows 11, maar de Rabobank Reader herkent de kleuren maar niet. ik heb het zo vaak geprobeerd ik wordt er gek van ;(
Kunt u mij helpen?
Met Vriendelijke Groet
Ricardo
Gaat het om een los beeldscherm? Heb je dan al geprobeerd om de instellingen van het scherm terug te zetten naar de fabrieksinstellingen.
Je zou ter test op Windows 11 ook een nieuw account aan kunnen maken en dan nogmaals Rabobank Internetbankieren proberen.
Het kan ook zo zijn dat de Random Reader versleten is.
Wordt de kleurcode wel scherp getoond?
Als ik wil inloggen met mijn gezamenlijke pas en deze in de Rabobank scanner doe, alles klopt. Code, pasnummer etc. Hij zegt dan kleurcode komt niet overeen met pas etc. Hoe kan dit? Met de pas van mijn partner zelfde probleem…