Heb je een Dymo Labelwriter dan heb je daarvoor de Dymo Label software geïnstalleerd. Met dit programma kan je labels maken voor pakketten, enveloppen etc. Naast deze software wordt er ook standaard een Dymo invoegtoepassing de Microsoft Office geïnstalleerd. Zo kan je gemakkelijk vanuit Word, Excel en Outlook etiketten afdrukken.
Maar als je deze functionaliteit helemaal niet gebruikt vertraagd dit het opstarten van de Office programma’s. Tijdens het opstarten moet de Dymo invoegtoepassing ingeladen worden. Het kan daarom interessant zijn om deze uit te schakelen volgens onderstaand stappenplan.
- Start Microsoft Word op en open een Leeg document
- Klik links bovenin op “Bestand”
- Klik in de lijst die verschijnt op “Opties”
- Klik in het scherm dat verschijnt links op “Invoegtoepassingen”
- Klik onderin bij “Beheren:” op “COM-invoegtoepassingen”
- Klik op start naast “Beheren:”
- Vink het vakje uit voor “DYMO LabelWriter Add-In en klik op “OK”
De volgende keer dat je Word opstart zal dit sneller gaan. Bovenstaande handelingen kan je ook uitvoeren voor Excel of Outlook. Natuurlijk kan je de invoegtoepassing ook helemaal van de computer verwijderen. Maar misschien wil je deze functionaliteit in de toekomst toch nog gebruiken. Dan kan je het weer gemakkelijk inschakelen.
Oplossing getest op:
Windows 8 met Microsoft Office 2016
Beste Tim,
Bedankt voor deze tip. het werkt prima.
Overigens lees ik nog steeds met belangstelling je wekelijkse mails.
Mvr.groet, Rob
Bedankt voor de complimenten!
Beste Tim, het vertraagt opstarten irriteerde me al geruime tijd maar als je ondertussen ’n kop koffie inschenkt valt het wel weer mee. Maar toch even wat gegoogeld en gelukkig via jouw info zeer makkelijk het ‘probleem’ kunnen oplossen.
Thx., Ton
Leuk om te lezen. Op mijn website vind je ruim 850 blogs met handige informatie zoals voor Windows 10 > https://www.timdehoog.nl/tag/windows-10/
Hoi Tim,
Weet je ook hoe je dit doet bij office 365 en de nieuwe connect software van Dymo? Als ik bij de COM add-ins kijk staat hij er niet bij. Ik heb in word zelf wel rechts boven onder ” add-in” het blauwe Dymo logo staan met daarbij ” Print to a DYOM Label”
Alvast bedankt.
De Dymo Connect software maakt geen gebruik meer van ene COM add-in maar van een Invoegtoepassing.
Deze kan je in Word (of andere Office programma’s) beheren door bovenin het lint op Invoegen > Mijn invoegtoepassingen te klikken.
Je kan de Invoegtoepassing ook verwijderen via Instellingen > Apps en onderdelen. Klik op Dymo Connect en vervolgens op Wijzigen. Klik nogmaals op Wijzigen om de Invoegtoepassing uit te vinken.